Kategorie: Nové foto-video

Rakvice reloaded

Rakvice reloadedProč tak podivný název příspěvku? Inu Rakvice, malé městečKo na jihu Moravy, pro mně vždy budou mít svůj nezaměnitelný půvab. Nemůže za to město jako takové, ale hlavně lidé, kteří jej obývají, a s nimi spojená dlouhá řada zážitků sahajících bezmála čtvrt století proti proudu času.

Poprvé jsem tento požehnaný kraj vína navštívil někdy koncem 90. let minulého století, doprovázen kamarádem Mirkem, který odsud pochází a jehož rodina nám zde nejednou poskytla ubytování i pohoštění. Cílem bylo domluvit zde koncert v jedné z místních hospůdek a užít si příjemný večer u vína či piva. Vím pozitivně, že to druhé se podařilo na 110 %, jelikož si z této výpravy pamatuji vlastně jen její účel. To však nevadí, protože postupem let následovaly návštěvy další, spojené s velmi vydařenými koncerty i bujarými večírky, které nezřídka ukončil až ranní zpěv ptactva a ostrý svit jižního slunce. Zábavy jsme užili opravdu hodně, někdy až moc. Omlouvám se touto cestou majiteli onoho valníku - vážně už dnes nedokážu s jistotou říct, proč jsme jej tehdy za zpěvu oblíbené písně "Highway to Hell" odvezli na druhý konec obce... .

kukuricne-pole-palava

Létem provoněné pohledy na úrodné pláně Moravy. Tak jako na Třebíčsku je součástí téměř každé fotky jaderná elektrárna Dukovany, zde jsou to nezaměnitelné kopce Pálavy, moravská to obdoba poněkud přeceňovaného Řípu:-)

No, ale proč o tom píšu. Čas se neúprosně řítí vpřed a někdy za sebou zanechá celkem slušnou spoušť. A tak se stalo, že můj kontakt s Rakvicemi se postupně přerušil, má rodina se rozšířila, působení v kapele skončilo a i kamarád Mirek, který představoval to největší pojítko s těmito místy, se vrátil zpět ke svým kořenům, zde se uzavřel světu sníc svůj konopný sen.... Z ruin času však tu a tam vyraší výhonky nových začátků a tak tomu naštěstí bylo i tentokrát. Dislokován do Kobylnic jsem po nějaké době zjistil, že kromě mě a několika málo dalších jedinců se zde všichni věnují rybaření, a že velmi často jezdí lovit právě do Rakvic. Kdykoliv jsem tuto zvěst zaslechl, prolétl mou tváří úsměv a vzpomínky se začaly drát skrze krusty zapomění na povrch. Došlo to tak daleko, že jsem se k té poslední výpravě připojil:-)

Jeden z podvečerních pohledů na rybník Šutrák. Jako "nerybář " jsem pozitivně hodnotil skvělé podmínky pro koupání, jako amatérský fotograf pak skutečnost, že slunce z našeho břehu nesvítilo do objektivu:-)

Pravda, rybaření nebylo mým cílem, pouze jsem chtěl v dlouho opomíjeném místě strávit pár příjemných chvil, zavzpomínat si, vyvenčit děti a v ideálním případě potkat známé z dávných časů.

K travnatým břehům rybníka Šutráku jsme dorazili jako poslední, s kamarádem Markem v těsném závěsu. Ihned po příjezdu bylo při pohledu na letargické rybáře celkem jasné, že rybaření není hlavním důvodem pro pobyt v těchto končinách. A tento důvod slábl s každým dalším půllitrem moku z Velkých Popovic (nechci dělat reklamu, ale pivko zde bylo vskutku báječné) . Naši rybáři unaveně hleděli na zčeřenou vodní hladinu, hypnotizujíce své nehybné splávky. Děti skotačily ve vodě i mimo ni, pivo teklo proudem, ryby zůstávaly kdesi u bahnitého dna, komáři (či nějaká místní mutantní forma tohoto savého hmyzu) se činili, zkrátka odvíjela se tu kýžená letní pohoda.

Lucka s touto divokou aranží překvapivě souhlasila a skvěle zahrála poněkud nadstandardní rybu:-) Stala se tak vlastně jediným úlovkem onoho dne, nepočítáme-li malého cejna, který byl, ač jej Lukášek navrhl zkonzumovat, nakonec samozřejmě propuštěn

cykliste-v-poliJako první byl na pořadu odpoledne cyklovýlet do Lednice. I přes vidinu radovánek ve vodách rybníka děti neprotestovaly a cesta tak hned od začátku příjemně ubíhala. Musím říct, že cyklotrasa mě mile překvapila. Byla to sice jen obyčejná polní cesta, nabízela však pestrou paletu pohledů na rozlehlé pláně porostlé tu kukuřicí, tu slunečnící, s horizontem zahaleným v jemném oparu léta, z něhož čněly vrcholky Pálavy zářící v podvečerním slunci jako kapky jantaru. Vezl jsem s sebou kromě Štěpánka (ten sice seděl na svém kole, to však bylo tyčí spojeno s mým) i foťák a pořídil tak pár fotek. Cesta nás zavedla i na Janův hrad. Proběhlo zde osvěžení v podobě ledňáčka, za nějž bychom v Brně pořídili lehčí oběd a následovala cesta zpět do Rakvic.

Zde se překvapivě nezměnilo vůbec nic, tedy snad až na hladinu alkoholu u rybářů, který v kombinaci s odlesky slunce tančícími na hladině rybníka příjemně uspával.

Večer pak kromě vzdálené bouřky a sílícího větru přinesl i očekávané setkání se starými přáteli. Nebylo jednoduché sehnat na ně kontakt, za ten čas se toho změnilo opravdu hodně. Ale byla to rozhodně báječná tečka za tímto skvělým dnem. Dá se předpokládat, že akci opět zopakujeme, protože  - a nikdy bych nevěřil, že to kdy řeknu - něco na tom rybaření zkrátka je. -)

Galerie

print Formát pro tisk

Komentáře


, guod.me odpovědět
http://guod.me/tr/yesil-zayiflama-kahve-gercek-musteri-yorumlari.html
, Handle The Potentia... odpovědět
Like many other ailments, people are not properly informed about the reality of sleep apnea, especially if they have never dealt with it before. Many people begin to develop this issue later in life and are unaware of how to reduce problems with it- that is where this article comes in with useful tips!

To help with your sleep apnea, you need to consult with your doctor about the best CPAP machine to use. Take into consideration both the noise and size of the CPAP machine. Some machines are smaller than a bread box and can be whisper quiet. Your doctor should be able to point you in the right direction of a capable machine.

Try your best to lay off tobacco and nicotine products. Cigarette smoke can irritate your upper airway causing it to swell up, subsequently hindering your ability to breath during the night. Quitting smoking could therefore, significantly improve your sleep apnea symptoms and will also improve your body's overall health and your feelings of well-being.

Improve your sleep apnea by slimming down a bit. Recent research showed dramatic improvements in overweight men who shed 25 pounds over a period of one year to reduce sleep apnea symptoms. In some cases, the weight loss resulted in a cure of sleep apnea where no further treatment of the condition was necessary.

If you tend to snore a lot and have difficulties staying asleep, you should go see your doctor right away. You might have a condition known as sleep apnea: find an effective treatment so you can get enough sleep and go through your daily activities without being held back by your health problem.

Check if a corrective device can help alleviate your sleep apnea symptoms. Having an overbite, an undersized jaw or a recessed chin can cause your airway to be more narrow because of how your jawbone is set. These devices help create proper alignment of your jaw while you sleep, opening up your airway more. As a result, you experience fewer sleep apnea symptoms.

The first thing to do when you think you are dealing with sleep apnea is to discover if it is really apnea or just advanced snoring. If you have a loved one sleeping with you, this can be done alone at home, but if not you may need to visit a sleep clinic.

Drink one cup of caffeinated coffee a few hours before you go to sleep. It may seem silly to drink a caffeine drink at night, but this can actually help keep your throat open while you sleep. You may have to play around with what time you drink the coffee to avoid restlessness.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

Make no mistake, sleep apnea is one of the most disruptive conditions a person can have, largely due to its ability to rob sufferers of the sound sleep they need to stay healthy. The best way to effectively deal with the condition is to understand it completely. Keep the information in this article handy in order to stay on top of this dangerous condition and reclaim peace of mind.

viagrasansordonnancefr.com